Vizyon ve Misyon
Biliyoruz ki;
Bir ilim medeniyeti olan İslam medeniyetini ihya etmek, ancak ilimle donanmış nesiller yetiştirmekle mümkündür.
يدرك القاصي منّا والداني أن بعث الحضارة الإسلامية إنما يتحقق بإنشاء جيل مدجج بسلاح العلم والمعرفة.

 

İlim ve irfan ile asırlar boyunca insanlığa ışık tutmuş medeniyetimiz köklü ilim geleneğinin temsilcileri olan âlimler sayesinde çağları aşarak sonraki kuşaklara aktarılmıştır.

هذا وقد كان لعلماء التراث الإسلامي العريق يد بيضاء في نقل الحضارة الإسلامية التي أضاءت ظلمات الإنسانية بالعلم ردحا من الزمن من جيل إلى جيل عبر العصور المتطاولة.

 

Bu medeniyeti inşa etmiş değerlerimizi anlama, yaşama ve bugüne uygun olarak yeniden yorumlama ihtiyacı ortadadır.
إنّ الحاجة ماسة في أيامنا هذه إلى فهم القيم الإسلامية وعيشها، فضلا عن تفسير جديد لها يتماشى وعصرَنا الحديث.

 

Bu bilinçle yola çıkan Eğitime Destek Programları Merkezi EDEP, 2014 yılında Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı bünyesinde kurulmuş ve “ilim ile ihya”yı amaç edinmiştir.

بهذا الوعي انطلق مركز أدب الذي رأى النور سنة 2014م تحت مظلة ʼʼوقف خدمة التعليم والشباب التركيʻʻ رافعًا شعار ʼʼالإحياء بالعلمʻʻ.

 

EDEP, İslami ilimler ve modern bilimleri “bütüncül eğitim” metoduyla birleştirerek çağın sorunlarına cevap arayacak “külli idrak” sahibi akademisyenler yetiştirmektedir.
إن أدب يصهر علوم العصر الحديث مع العلوم الإسلامية في بوتقة واحدة متّبعًا منهج ʼʼالتعليم المتكاملʻʻ باحثا من خلال ذلك عن أجوبة منطقية لمشكلات العصر، هادفا إلى بناء شخصيات أكاديمية صاحبة أفق موسوعيّ و ʼʼإدراك كليʻʻ.

VİZYON

MİSYON