İdari Kadro

EDEP GENEL MÜDÜRÜ – Hüseyin Taşkın

İlkokulu Giresun Alucra İlçesi Hacılı Köyünde okudu. Hıfzını Alucra Kur’an Kursunda tamamladı. 1982 yılında İstanbul İmam Hatip Lisesini bitirdi. Bir yıl Diyanet İşleri Başkanlığında Kur’an Kursu Öğreticiliği yaptı. 1983 yılında öğrenime başladığı 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1987 yılında mezun oldu.  İstanbul’da uzun yıllar özel işletmelerde yöneticilik ve vakıf okullarında Kur’an-ı Kerim dersleri hocalığı yaptı. 2014 yılından bu yana Eğitime Destek Programları Merkezi (EDEP) kurucu müdürlüğü ile Kur’an-ı Kerim dersleri ve hafızlık koordinatörlüğü görevlerini sürdürmektedir. 4’ü evli 6 çocuğu ve 7 torunu vardır. 

 

ÜSKÜDAR EDEP MÜDÜR YARDIMCISI – Mehmet Eskin

1988 yılında Adana İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra aynı yıl öğrenime başladığı Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümünden 1992 yılında mezun oldu. 25 yıl çeşitli özel öğretim kurumlarında Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği ve Kurum Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Yine 20 yıl boyunca özel bir yayınevinde editörlük ve yayın yönetmenliği görevleri üstlendi. 2018 yılından bu yana Eğitime Destek Programları Merkezi (EDEP) Üsküdar Şubesi Eğitim Koordinatörlüğü ve Müdür Yardımcılığı görevlerini sürdürmektedir. Yayın faaliyetlerini sürdürmekte olup Türk Dili ve Edebiyatı alanında yayımlanmış kitapları bulunmaktadır. Evli, 2 çocuk babasıdır.

 

ÜSKÜDAR EDEP EĞİTİM KOORDİNATÖR YARDIMCISI – Büşra Ünver

2011 yılında Üsküdar İmam Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra aynı yıl öğrenime başladığı İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı Bölümünden ve Anadolu Üniversitesi İlahiyat Önlisans Programından 2016 yılında mezun oldu. 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında Bahattin Özyazıcı İlkokulunda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği ve Selahattin Karakaşlı İmam Hatip Ortaokulunda Arapça Öğretmenliği yaptı. Halen Üsküdar Üniversitesi Eczane Hizmetleri Bölümünde eğitimini sürdürmektedir. 2017 yılından bu yana Eğitime Destek Programları Merkezi (EDEP) Üsküdar Eğitim Koordinatör Yardımcılığı ve TÜRGEV EDEP Üsküdar Reyyan Yurdu Müdür Yardımcılığı görevlerini sürdürmektedir. Ofis programlarını kullanmakta ve Arapça bilmektedir.

 

FATİH EDEP MÜDÜR YARDIMCISI – Osman Karabayır

1989 yılında Kadıköy İmam Hatip Lisesini bitirdi. Ardından bir yıl Bilkent Üniversitesi’nde İngilizce Dil Okulu’nda okuduktan sonra girdiği İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1995 yılında mezun oldu. Daha sonra Marmara Üniversitesi Ortadoğu Enstitüsü Siyasi Tarih ve Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans programına devam etti. 1995 yılından itibaren farklı büyüklükteki Dış Ticaret firmalarında değişik pozisyonlarda çalıştı. 2006 – 2017 yılları arasında yurt dışında bulundu.  01 Temmuz 2017’de Eğitime Destek Programları Merkezi’nde (EDEP) Genel Sekreter ve Müdür Yardımcısı olarak başladığı görevleri halen sürdürmektedir. İngilizce bilmekte olup, evli ve 3 kız çocuğu babasıdır.

 

FATİH EDEP EĞİTİM KOORDİNATÖR YARDIMCISI – Mahiye Şekerci

2011 yılında Tokat Erbaa Anadolu İmam Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra aynı yıl öğrenime başladığı Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Bölümü’nden 2016 yılında mezun oldu. 2016 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Bölümü Kelâm Anabilim Dalı’nda yüksek lisansına başladı. Hâlen 19 Mayıs Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Bölümü Kelâm Anabilim Dalı’nda yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir. 2019 yılından bu yana Eğitime Destek Programları Merkezi (EDEP) Fatih Eğitim Koordinatör Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Ofis programlarını kullanmakta ve Arapça bilmektedir.